Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Криза і сніг

Печать E-mail
Опубликовано: 23.01.2009 г.
merija.jpegНині уникнути розмов про ці дві найбільші біди неможливо. Тим більше, що торкнулися вони практично кожного. І приготували багато неприємних та неочікуваних сюрпризів. Працюємо більше, зарплата – менша. Ось і на засіданні координаційної ради представники міської адміністрації та бюджетних установ обговорювали саме їх. Без винятку всі отримали менше фінансування зарплатного фонду, змушені скорочувати штати або іти у відпустки. Тобто виходить, що люди почали отримувати менше грошей за свою роботу. І навряд чи згодом це відшкодують. Пенсіонери забезпечені виплатами на 75%. Рівень заборгованості з зарплат становить 238,2 тис. грн., найбільші борги мають філія «ДБУ-29» і завод «Тракторозапчастина».

Заступник начальника центру зайнятості Юрій Бабенко розповів, що зараз у місті є 815 безробітних (у грудні цей показник становив 1549). І повідомив вкрай неприємну новину: якщо особа звільнялася за власним бажанням або за згодою сторін, допомогу по безробіттю вона почне отримувати лише через 90 днів. Одразу після звільнення виплачуватимуть тільки тим, у кого закінчився строк дії трудового договору. Цей неприємний сюрприз вступив у дію 13 січня, і за словами Юрія Вікторовича, до такого кроку ніхто не був готовий. Але очевидно, що криза приготує нам ще чимало таких несподіванок.
Сектор газа
Начальник КП «Ромникомунтепло» Георгій Кунцевич розповів, що борг за спожитий у грудні газ становить 17 тис. грн., а за січень – 1 млн. 50 тис. Найбільшими боржниками серед бюджетних установ є воєнкомат (10 тис. грн.) і психлікарня (40 тис. грн.). Вони обіцяли розрахуватися одразу після фінансування. Населення розрахувалося на 40% за спожитий газ, а до кінця місяця (після виплати зарплати бюджетникам) заплатити повинно 95% користувачів.
Всі – на сніг!
Щодо стану очистки міста від снігу говорили про постійну роботу відповідних служб. Центральну частину міста і маршрути міських автобусів щодня розчищають від снігу. А от маленькі вулички, провулки та віддалені райони міста такої милості не чекають. Згадали на засіданні і про несумлінних власників магазинів, банків та аптек у центрі міста, котрі не розчищають тротуари біля себе. А заступник міського голови Юрій Литвиненко наголосив на важливості очистки від снігу тротуарів і дахів будівель: «Інакше з таненням снігу ми отримаємо протікання всіх неукріплених дахів». І дуже турбувався Юрій Анатолійович за наших роменських наречених, адже їм доводиться буквально «пролазити» до ЗАГСу, тротуар біля якого всуціль завалений сніговими «дамбами». Ну хіба що чоловік перенесе дівчину на руках, аби не псувати гарну весільну сукню.
На засіданні самого слова «криза» не прозвучало, однак її вплив відчували усі. Бо ситуація зараз і справді є критичною. Красномовно про це свідчить те, що порівняно з минулорічним січнем установи отримали п’яту частину від обсягу зарплатного фонду. Тож зараз керівникам доводиться докладати максимум зусиль, аби хоч трохи заспокоїти підлеглих. А все населення живе у постійному напруженні і очікуванні неприємних поворотів. Ще гірше те, що розтягнутися такий стан може на невизначений термін.

11045 пенсіонерів проживає у Ромнах. Загальна сума пенсій складає 11,7 млн. грн.

За прогнозами, найскладнішим буде перший квартал 2009 року. А далі ситуація у державі повинна стабілізуватися.
Іванна Соловей

"Данкор Ромны"
 
« Музика – сенс життя   СНІД можна зупинити »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)