Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Криза Сумщину оминула?

Криза Сумщину оминула?

Печать E-mail
Опубликовано: 16.03.2009 г.
У Ромни зі звітом за 2008 рік приїхав перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Сапсай.
Позитив суцільний
Весь виступ високого гостя був просякнутий суцільним позитивом. Наприклад, у нас в області зростають обсяги промислового виробництва, сільського господарства, перевиконано план по створенню нових робочих місць, побільшало іноземних інвестицій. Словом, мажор! Єдиний від’ємний показник має тільки будівельна галузь. Минулого року «набудували» на 18% менше за 2007 рік. Хоча навіть це не завадило нашій області піднятися з 22 місця на 11 за темпами будівництва. З особливою гордістю в голосі відмітив пан Сапсай те, що ціни на Сумщині хоч і зростають, але не такими шаленими темпами, як в Україні. Похвалився Володимир Іванович знищенням корупційних схем при проведенні державних закупівель земель, що дало змогу зекономити 3,8 млн. грн. незаконних витрат. За словами доповідача, зараз ЗМІ говорить тільки про економічну кризу, що провокує нагнітання обстановки і акцентує увагу людей на негативах. На завершення свого виступу Володимир Сапсай сказав: «Політична дестабілізація завдає великої шкоди області, але я вірю, що скоро все буде добре».
Після виступу чиновника складалося враження, що економічна криза - це лише спосіб залякування населення і Сумщину вона оминула. Хоча сумні реалії життя навіть без заслуховування звіту заступника голови облдержадміністрації показують: криза зачепила всіх. І тому було дивно чути, що область демонструє шалені темпи приросту виробництва. Безперечно, це дуже добре, що ми не пасемо задніх, але як можна замовчувати очевидне?

Далі слово взяв тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної адміністрації Петро Кривогуз. Його доповідь, так само як і звіт Сапсая, була ілюстрована слайдами. Лейтмотив – усе росте, все збільшується і піднімається. І знову таки, ні проблем, ні негативів, ні кризи. Єдиний момент, який пан Кривогуз відмітив як невирішений, це перевезення пільговиків у транспорті. А решта - просто не життя, а казка!

Скористалися нагодою

Роменський міський голова Павло Помаран говорив про те, що 2009 рік буде дуже напруженим, доведеться економити фінансові ресурси, енергоносії та впроваджувати альтернативні види палива. І, користуючись нагодою особисто звернутися до одного з очільників області, попросив звернути увагу на те, що Роменщина не отримує компенсації за експлуатацію нафтових родовищ. «Володимире Івановичу, я думаю, ми на неї заслуговуємо», - чарівно посміхався мер. Серед інших проблемних питань, на яких Павло Іванович наголосив гостю з області, стояли завершення будівництва станції знезалізнення води та розчистка Сули.

Послідували прикладу пана Помарана і представники сільської громади. Голови сільських рад просили пана Сапсая взяти під особистий контроль вирішення болючих для них питань: оптимізація тепломереж, незаконне привласнення земель і вивезення прибутків за межі нашого району, вимирання сіл, закриття малокомплектних шкіл тощо. Заступник голови обладміністрації пообіцяв взяти під контроль всі озвучені питання: «Я відповідаю за Роменський район, тому найближчим часом буду працювати над вирішенням основних ваших проблем». Працівниця водоканалу звернулася до Володимира Івановича як до голови обласного осередку фракції «Наша Україна». Вона поскаржилася, що частина депутатів міської ради, які представляють пропрезидентську партію, своїми діями та рішеннями блокують впровадження ініціатив самого президента. Володимир Сапсай відреагував: «Якщо частина фракції веде себе невірно і громада з цим погоджується, ми зробимо все, аби знайти шляхи вирішення».

Іванна Соловей

По темі

Звіт у цифрах

Під час звіту заступника очільника обладміністрації на екрані демонстрували слайди з такими показниками. За минулий рік споживання газу зменшилося на 61,7 млн. м куб. завдяки впровадженню альтернативних видів опалення. Було залучено 285 млн. грн. інвестицій, що у два рази більше попереднього показника. Зарплата селян зросла з 632 грн. до 940. А середня зарплата по області зросла на 34%. Щодо заборгованості по виплаті зарплат Сумщина займає 15 місце, загальний борг становить 31 млн. грн. В області зареєстровано 30 тис. осіб на обліку в центрах зайнятості, хоча на початок минулого року їх було менше - 22,2 тисячі. У галузі медицини відмітив пан Сапсай стовідсоткове забезпечення телефонами усіх сільських ФАПів. А щодо освіти, то в області дошкільною освітою охоплено 69% дітей. Це при тому, що по Україні ця цифра складає 56%.
 
« «Немає тарифів – немає води»   АМКУ возбудил дело против телерадиокомпании кабельного телевидения «Идеал» »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)