Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Не газом єдиним

Не газом єдиним

Печать E-mail
Опубликовано: 09.02.2009 г.
preskonf.jpegВсе стрімко дорожчає і це дуже непокоїть жителів нашого міста.
Про нові підвищені тарифи на водопостачання і тепло говорив заступник міського голови з питань міського господарства Юрій Литвиненко на зустрічі з представниками ЗМІ. У зв’язку зі значним подорожчанням газу все частіше говорять про альтернативні види палива – торф, деревину, солому. Можливо, вже найближчим часом замість газу користуватимуться соломою?
Юрій Анатолійович наголосив, що населення заборгувало 409 тис. грн. за грудень та січень. Та ще й бюджетні установи винні постачальнику тепла «Ромникомунтепло» понад 200 тисяч. А пільги і субсидії оформлено на суму лише 187 тис. грн., для нашого міста це дуже малий відсоток від кількості споживачів. «Люди не хочуть звертатися по таку допомогу, бо знають про черги і бюрократію в державних установах, - сказав заступник мера. Але з іншого боку, не оформивши субсидії, вони втрачають свої кошти».
Розповів пан Литвиненко і про доцільність встановлення лічильників обліку тепла у будинках. «При тарифі 3,90 грн. за метр квадратний у минулому році власники лічильника платили максимум 3,71 грн., а найбільш економні споживачі сплачували 2,65 грн. У 2009 році всі споживачі стали віддавати більшу суму за тепло в оселях. Порівняно з попереднім роком плата побільшала через те, що зовнішня температура значно нижча за минулорічні показники».
Не оминув Юрій Литвиненко і стан підготовки житлового фонду до опалювального сезону. Переважна більшість багатоповерхівок знаходиться в жахливому стані, підвали і під’їзди не утеплені, значна частка дорогоцінного тепла іде на «обігрів» вулиці.
В першу чергу, впроваджувати альтернативні види палива планують там, де збиралися провести газ, але поки вирішили перейти на інші види палива. «Вчені визначили, - розповів Юрій Анатолійович, - що кожна область має власний паливний ресурс – вітер, воду, сонце тощо. Треба це враховувати при впровадженні нових технологій. Але масово люди почнуть переходити на інші види палива тільки тоді, коли відчують економічну доцільність. Насильно змусити населення повикидати газові котли і запасатися вугіллям нереально. Коли альтернативне паливо стане товаром і його можна буде купити в магазині, тоді воно користуватиметься попитом. Самостійно ніхто не буде забезпечувати себе дровами чи соломою».
Зараз не рідко трапляється, що боржниками є не малозабезпечені, а досить заможні городяни, які з незрозумілих причин не сплачують за отримані послуги. Юрій Литвиненко розповів, що якщо прийняте рішення суду, то будуть стягувати суму боргу. А також зазначив: «Є різні способи спілкування зі споживачами. Треба не просто розносити квитанції, а мати уявлення про кожну родину, її рівень доходів. Тоді можна буде прогнозувати, наскільки добросовісно вони оплачуватимуть рахунки».

Врізка-цифра

50%. Саме на стільки повинно зменшитися використання газу згідно з діючою програмою. Населення є наймасовішим споживачем, тому в першу чергу це торкнеться кожної родини.

По темі

Ромни використовує для своїх потреб 40 млн. кубів газу за рік. Аби оптимізувати наявну кількість газу і не опалювати вулиці, зараз триває робота по встановленню лічильників тепла і створенню об’єднань співвласників (ОСББ). Це мотивує жителів використовувати газ ощадливо.

Іванна Соловей 

"Данкор Ромны"
 
« Нелегка депутатська робота   Звіріють »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)