Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Передсвяткові метаморфози

Передсвяткові метаморфози

Печать E-mail
Опубликовано: 17.04.2009 г.
ciny.jpegЩороку напередодні Пасхи потік людей на базарі збільшується.

Всі готуються до головного релігійного свята року як до особливої події. Зараз іще триває Великий піст, але у м’ясному павільйоні вже дуже багато народу. Всіх цікавлять ціни. Наш кореспондент відстежив, що протягом тижня ціни на свинину та яловичину дещо зросли. Якщо за два тижні до Пасхи кілограм м’яса продавали за 48-60 грн., то за тиждень до нього мінімальна ціна становила 55 грн. Іншим незмінним атрибутом Великодня є яйця. Їх вартість теж зросла. За два тижні до свята можна було купити десяток яєць за 5,50 грн. А через тиждень треба було викласти з гаманця не менше 5,80 або 6 грн.
Популярність не втрачають різні прикраси для яєць. Останніми роками знаходиться все менше бажаючих наслідувати «бабусині» рецепти і фарбувати яйця цибулячим лушпинням або марганцівкою. Хоча такі крашанки мали особливий колорит. А коли дитячі руки виготовляли писанки, наносячи на яйця різні візерунки, то для кожної мами вони ставали чимось надзвичайним й ексклюзивним. Зараз всім хочеться максимально спростити процес підготовки до Пасхи, тому все частіше обирають вже готові обгортки для яєць. Цього року вони коштують від 1,25 грн. І плюс додаткові зусилля, аби таки дістати звідти яйце.

Приємно відмітити, що зараз все більше людей готуються до Великодня не тільки купуючи м'ясо чи випікаючи паски. Поступово свято відзначають не лише у матеріальній площині, а й у духовному аспекті. Жителі Ромен все частіше напередодні свята ходять до церкви, намагаються витримувати піст. Як і щороку, всі храми міста проводять урочисту службу, після якої освячують паски, крашанки та інші продукти. І з кожним роком потік прихожан у наших храмах збільшується.

Іванна Соловей

Врізка-цирфа

19 квітня всі православні відзначатимуть головне свято – Великдень

 
« Новини САРЗу   Де гуляти малечі? »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)