Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Переписка з жеком

Переписка з жеком

Печать E-mail
Опубликовано: 17.06.2009 г.
Як відомо, щомісяця власники квартир платять у житлово-експлуатаційну контору певну плату.
Передбачається, що ці кошти ідуть окрім інших витрат і на ремонтні роботи. Однак часто жителі багатоквартирних будинків не отримують жодної реакції на свої звернення про необхідність проведення ремонту. І навіть якщо ви закидаєте свій жек листами з проханням вплинути на ситуацію, що склалася, у відповідь можете отримати дуже поширену фразу: «Грошей немає».
До нашої редакції звернулися мешканці будинку по вулиці Маяковського, 76, котрі проживають на 5 поверсі. Їх непокоїть стан стелі у квартирі, яка через погану покрівлю постійно протікає і сиріє.
Господар помешкання Андрій Кучеренко розповідає: «Ми уже двічі зверталися у жек з письмовими заявами. Нам відповіли, що грошей на ремонт покрівлі немає. Нещодавно над двома під’їздами нашої п’ятиповерхівки дах полагодили, а на наш грошей не вистачило. Нам запропонували інший варіант – зробити ремонт власним коштом. Але за що ми тоді сплачуємо щомісяця у жек? Цьому будинку вже близько 30 років. Стоки знаходяться в жахливому стані, всі зовнішні стіни під час дощу наскрізь протікають. Та й стеля у кімнаті весь час сира і чорна від плісняви. Як ми з нею тільки не боролись – нічого не допомагає. Ми почали робити ремонт у квартирі ще кілька років тому. А завершити його не можемо через цю кімнату – немає сенсу тут робити нову стелю чи стіни: все одно виступить чорнота. Тому змушені не користуватися цією кімнатою, майже не заходимо сюди, а це приносить нам масу незручностей. Прикметно, коли до нас прийшла перевіряюча з жеку, то порадила провітрювати кімнату. Якби ж так просто можна було вирішити проблему».

Будинок знаходиться на балансі у КП «Житло-Експлуатація». Його керівник Юрій Наливайко розповів: «При сьогоднішньому тарифі ми можемо зробити ремонт у 30% будинків, які потребують нової покрівлі. З бюджету коштів на ремонти не виділяють, тому ми просто не в змозі виконати роботи на всіх дахах, які протікають. Як вихід із ситуації, що склалася, можна запропонувати підвищення тарифу за квартирну плату. Тоді ми матимемо змогу виконати більший процент ремонтів. Хочу відмітити, що зараз у нашого жеку немає проблем з ремонтом під’їздів, підвалів, ліфтів, наведенням порядку на прибудинкових територіях. Єдина суттєва перепона – стан покрівель. Загалом маємо 30 будинків, де покрівля протікає. Сьогоднішній тариф складався ще у 2007 році, він вже не відповідає сучасному рівню цін. Хотілося б, аби люди зрозуміли, що вони власники не лише площі, яку займає їх квартира, а і прибудинкової території також. Ми хочемо за участю самих мешканців будинків відновити покрівлі. На жаль, у нас ще дуже розвинений синдром «третього поверху», коли люди вважають що проблеми даху чи підвалу стосуються тільки першого і останнього поверхів. Безумовно, жек хоче допомогти проблемним будинкам, але при нинішніх цінах ми не завжди маємо таку змогу».

Ну а поки у жеку немає змоги полагодити дах на пятиповерхівці, точніше на одному під’їзді, власники квартири і далі будуть підставляти відра і тази під час дощу. Принаймні це дієвіший спосіб боротися із сирістю, ніж вести переписку з жеком.

Іванна Соловей

По темі

Юрій Наливайко розповів про використання коштів, які вони отримують від населення. Тариф за квартирну плату становить 98 коп. за квадратний метр. 52% цієї суми іде на сплату податків. А ще частка витрачається на зарплату працівникам жеку і роботу аварійної служби. Лише 9 коп. відраховується на оновлення покрівлі. Тобто на капітальний ремонт грошей вже не залишається - тільки на поточний.

Врізка-цифра

30 багатоповерхівок у Ромнах чекають на нову якісну покрівлю

 
« Увага, розшук   ПРОГРАМА заходів з нагоди відзначення 13-ї річниці Конституції України та Дня молоді (27.06 - 28.06.09 р.) »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)