Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Про красиве життя

Про красиве життя

Печать E-mail
Опубликовано: 27.03.2009 г.
mer.jpgПавло Помаран прозвітував за попередній рік роботи.

Ситуація очима мера…

Щороку напередодні 1 квітня міський голова перетворюється на доброго казкаря і переконує нас, як чудово нам живеться. Виявляється, в Ромнах негараздів немає, а от позитивів – один за іншого кращий. Минулої середи у приміщенні будинку культури силами працівників бюджетних установ зібрався цілий зал бажаючих послухати про вражаючі показники роботи міської влади. Павло Іванович почав з того, що експорт виробленого товару перевищує імпорт, тобто підприємства працюють, виробляють, збувають і знову виробляють. І взагалі, все у нас працює.

 Хоча ні, не все. Проблемою лишаються несанкціоновані місця торгівлі, яких з’являється все більше. Але вже найближчим часом можна чекати покращення ситуації і тут. І ні слова про жахливий стан громадського транспорту, про розбиті дороги і тротуари, відсутність місць для дозвілля молоді, величезну кількість звалищ сміття по всьому місту і ще безліч проблем, з якими прості громадяни стикаються щодня.


Згадав Помаран договір про наміри про співпрацю з Польським містом Жари. Тільки в чому ця співпраця полягає, так і не зізнався. Похвалився тим, що зданий в експлуатацію 70-квартирний житловий будинок. Але Павло Іванович промовчав, що це не соціальне житло, а придбане його теперішніми господарями за власні кошти. А ті, хто писав заяви на покращення своїх житлових умов, досі стоять у довжелезній – ще з радянських часів – черзі. І ще чомусь у плюси собі мер записав активне ведення індивідуального будівництва, хоча це в першу чергу свідчить про фінансову спроможність роменців.


У соціальному аспекті у нас теж суцільна казка. Малозабезпечених сімей меншає, інвалідам видали аж 4 автомобілі, ми зайняли перше місце в області по кількості дітей, охоплених дошкільною освітою. І ні слова про щомісячні батьківські внески на допомогу школам і дитсадкам, збір продуктів харчування для шкільних їдалень, купівля іграшок знову ж таки батьківським коштом. Нічого не сказав міський голова про діяльність таких соціальних програм, як, наприклад, Жіноча рада, яку очолює керуюча справами виконкому Анжеліка Окіпна. Цей орган вже давно не подає жодних ознак життя. Чи може він вже і не існує?


Складалося враження, що це був не звіт за проведену роботу, а розповідь про Утопію. Звісно, здобутки наш мер має. Наприклад, зараз фінансування освіти є пріоритетним напрямком, й на інвалідів стали звертати більше уваги. Але те, що у звіті не було озвучено жодного недопрацювання, видавалося щонайменше дивним.

… і людей

У виступах бажаючих теж був суцільний мед – хвалили і дякували Помарану за чудову роботу його команди. А от питання від мешканців міста все ж таки додали у цю діжку трохи дьогтю. Запитали про ситуацію з аварійними будинками по вул. Київській, 86, Горького, 50. Там реконструкція ще не завершена, а у розповсюдженому звіті це відмічено як проведену роботу. Профілюючий заступник міського голови Юрій Литвиненко пояснив, що вони профінансували частину робіт. Справа за малим – довести все до кінця. Подивимося, як з цим впорається команда мера. Один пенсіонер запросив Павла Івановича на прогулянку. Пішки. І ввечері. Річ тут зовсім не у романтиці, а в тому, що наші дороги і тротуари знаходяться у жахливому стані, а більшість вулиць не освітлюється. Пенсіонер навів приклад, як доводиться добиратися до школи № 11 її учням (наша газета недавно писала про стан тротуарів біля навчального закладу). Безумовно, знаючи пристрасть автомобілістів до швидкої їзди, жодна мати не може бути спокійною за безпеку своєї дитини. Павло Помаран розповів, що минулого року провели реконструкцію освітлення центральної частини міста, а також вулиць Сумська, Київська і деякі провулки. «Ми не можемо забезпечити все місто», - відбивався мер.

Щоб не склалося враження про негативне ставлення до міського керівника та його команди, хочу зазначити, що вони мають доволі суттєві здобутки. Наприклад, проведено покращення мережі освітніх закладів – тепер у всіх школах є комп’ютерні класи, а теплі туалети – майже у всіх (окрім шкіл № 11 і 3). Щороку будуються нові пандуси, з’явилися два світлофори, збільшилася кількість об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, відкриваються нові магазини. І в беззаперечний плюс нашому меру треба вписати його сміливість. Адже він не злякався критики і виніс свою річну діяльність на загальне обговорення. От би нашим депутатам таку відвагу. А то вони критикувати роботу інших вже навчилися, а оцінювати власну – ще ні.

Іванна Соловей

По темі

В рамках участі у програмі ТАСІС місто отримало сучасну техніку для покращення роботи комунальних підприємств – вакуумний автомобіль, компактер, каналопромивочну машину тощо. Загалом 10 одиниць. Ромни є пілотним містом, яке завдяки підтримки Євросоюзу отримає техніку на загальну суму 2,73 млн. євро. 1 млн. грн. минулого року використали на модернізацію енергоспоживання. Завдяки таким крокам зекономили 55 тис. куб. м газу і 115 тис. кВт електроенергії.

Ще по темі

Планів громаддя

У плани на 2009 рік вписано продовження будівництва станції знезалізнення, продовження робіт по каналізуванню будинків центру міста, реконструкція очисних споруд каналізаційних мереж, подальша робота по вуличному освітленню, розчистка Сули, будівництво водопроводу на Засуллі.
 

 
« Їдемо в Росію по-новому   Правила поведінки »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)