Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

 

Серце - це вічний трудівник, як його образно називають «мотор життя».

Печать E-mail
Опубликовано: 07.10.2009 г.
27 вересня все людство святкувало день серця. Хоча святкувало – це голосно сказано. Можливо хтось і згадав, але таких мало. Ми звикли не зважати на такий важливий в нашому організмі орган доти, поки він не дає про себе знати. А це може статися в різному віці.
        Ви лише уявіть собі: серце - це нервово-м’язовий мішечок величиною з кулак людини, який виконує величезну роботу!  Саме воно забезпечуює всі органи і системи кров’ю, з якою поступають живильні речовини, необхідні для нормальної життєдіяльності організму. За добу в умовах спокою серце перекачує близько 10 тис. літрів крові, за рік - 3,5 млн. л, а при фізичному навантаженні робота серця зростає у декілька разів. Скорочення серця триває 0,3 сек., а розслаблення, відпочинок - 0,5 сек.  Пояснити таку працездатність серця можна тим, що період його роботи (скорочення) менше періоду відпочинку. 

  Завідуючий кардіологічним відділенням в центральній лікарні міста Ромни Каменєв Олександр Васильович повідомив не дуже втішні факти: « Біда у тому, що всі серцево-судинні захворювання сьогодні дуже помолодшали (не лише в Україні). Якщо раніше вони турбували 60-70-річних людей, то тепер інсульт та інфаркт уражують навіть 30-40-річних чоловіків і жінок. Часто це трапляється тоді, коли людина досягла бажаного соціального статусу і вже може насолоджуватися плодами своєї праці. Найстрашніше, що це захворювання почастішало у дітей у вигляді гіпертонії, що ще кілька років тому було окремим випадком. Серед багатьох медичних проблем, що охопили людство і становлять для нього серйозну загрозу (онкологічні захворювання, туберкульоз, СНІД, пташиний грип тощо), Всесвітня організація охорони здоров'я ставить серцево-судинні захворювання на перше місце. Особливо небезпечною є ситуація в Україні, яка лідирує за рівнем захворюваності й смертності від ішемічної хвороби серця, гіпертонії, серцевої недостатності тощо (у нас рівень захворюваності удвічі вищий, ніж у Росії, і у 8-10 разів вищий, ніж у Швейцарії, Франції, інших розвинених європейських країнах). Показник смертності від захворювання серця по Роменському району за 2008 рік становить 1.3%, в  2007 році цей показник був 1.2%. Основною причиною смертності являється таке захворювання, як артеріальна гіпертензія(в народі – підвищений тиск)».
Невтішна статистика, погодьтеся. То ж як ми можемо допомогти своєму сердечку бути здоровішим. Можна, звичайно, прийняти  валер’янку, покласти під язик пігулку валокордину чи напитися заспокійливих крапель. Це не зашкодить вашому здоровю, навіть лікарі радять. А для тих, хто не признає ліки є ще декілька порад.   
Найпростіший і найефективніший засіб (до речі – найдешевший) – це рух.Не секрет, що регулярні фізичні вправи – лише близько 30 хвилин в день - допомагають запобігти ожирінню, серцево-судинним захворюванням, інсультам і навіть раку.
Додайте помідори в бутерброди: якщо в щоденний раціон додати трішки томатів ризик серцево-судинних захворювань знижується аж на 30%.
 Смійтесь: вчені стверджують, що 15 хвилин сміху щодня продовжать ваше життя на 8 років. 
Британські вчені дійшли висновку, що їжа, багата флавоноїдами, знижує ризик і допомагає на ранніх стадіях розвитку серцевих захворювань. Група вчених з Інституту досліджень харчування опублікувала дані роботи з вивчення впливу одного зі з'єднань групи флавоноїдів - кверцетину, який міститься в чаї, цибулі, яблуках і вині.
Не жалійте крові: чоловіки-донори в 17 разів рідше страждають від серцевих нападів. 
Не пристосовуйтеся до суспільної думки: ви проживете довше, якщо не переживатимете про те, що про вас думають ті, що оточують. Менше переживань - менше стресу.
 Доглядайте за зубами: якщо чистити зуби щодня, можна помолодшати на 6 років, оскільки з ротової порожнини виводяться шкідливі бактерії, здатні викликати серцево-судинні захворювання.
 Киньте палити: адже куріння - це та причина смертей і хвороб, якої найлегше уникнути.
Живіть за містом: люди, що живуть в сільській місцевості, з більшим позитивом  дивляться на життя, аніж міські жителі.
 Полюбіть часник: часник – це супер продукт  для серця: реагуючи з кров'яними тільцями, аліцин, що міститься в часнику, розширює кров'яні судини і полегшує кровотік. 
Випийте стаканчик чаю: чорного або зеленого - не важливо. Останні відкриття показали, що чайні антиоксиданти пригнічують зростання ракових клітин, покращують здоров'я зубів, укріплюють кістки.
 Їжте горіхи: вживання в їжу багатих кремнієм бразильських горіхів знижує ризик захворювання раком на 40 відсотків, в той же час, будь-які горіхи здатні запобігти діабету. Проте краще віддавати перевагу несолоним  горішкам.
     І на останок: «Працюйте з серцем» - саме під таким девізом пройшов всесвітній день серця в 2009 році.
Світлана Золотар

По темі


Індійські лікарі прооперували немовля, що народилося з серцем назовні.
3 вересня цього року, індійські лікарі прооперували 10-денне  немовля з рідкою вродженою вадою – серцем, яке б'ється зовні.
Як повідомив CNN представник лікарні, операція тривала три з половиною години і прошла успішно. Весь цей час серце дитяти билося. Аби знайти простір для життєво важливого органу, хірургам довелося змістити печінку і легені.
За  словами представника лікарні Йогендра Гупта, лікарі продовжують уважно стежити за станом прооперованого дитяти. «Якщо . він проживе 10 днів, це буде прекрасно. Це буде рекорд. До цих пір з таким пороком вижила лише одна людина в Сполучених Штатах», – сказав лікар.

 
« Заробітчанські пастки.   Графіті-неймовірні творіння. »

Погода в Ромнах


Принцип

Опросы г. Ромны

Лучшее заведение:

Курс валют

Обновление:

Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!

Большая просьба ко всем не равнодушным помогать Администратору в наполнении сайта. Будут приниматься новости г. Ромны, инфо, а также фотографии с видом города. Обсудить это объявление можно здесь. Со своей стороны Администратор будет прикладывать максимум усилий для развития проекта. В ближайшем будущем планируется запуск нескольких интерактивных конкурсов. Связатся с Администратором можно через систему личных сообщений форума, только для зарегистрированых пользователей.

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)