Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Як уникнути безробіття

Як уникнути безробіття

Печать E-mail
Опубликовано: 11.04.2009 г.
bezrob.jpegЯк не прикро це визнавати, але криза всерйоз і надовго захопила Україну. І хоча деякі оптимісти переконують, що криза насамперед в думках, заперечувати очевидне важко – кількість робочих місць скорочується, зарплати затримуються, продукти харчування та інші товари дорожчають. І найгірше, що найближчим часом ситуація навряд чи зміниться.
Але виявляється навіть у такі не грошові часи є спосіб отримувати стабільний, хоч і невеликий дохід. З настанням весни територія міста стала виглядати не так привабливо, як раніше. В багатьох місцях «ростуть і ширяться» смітники, на газонах валяється сміття, дерева вимагають догляду і побілки. Словом, місто наполегливо просить, щоб мешканці звернули увагу на його зовнішній вигляд. Саме у цій ситуації і можуть зарадити безробітні. Вже протягом двох тижнів на вулицях міста можна побачити працівників з лопатами, граблями і сокирами, котрі наводять порядок у Ромнах (можливо навіть ефективніше і сумлінніше ніж профільні організації).
За роз’ясненнями ми звернулися до заступника директора центру зайнятості Юрія Бабенка. «Громадські роботи оплачує фонд загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття. Цього року фонд виділив 210 тис. грн. на такі роботи. Якби нам допомогли ще й міський чи районний бюджет, ми б могли залучити до громадських робіт ще більше безробітних. На сьогодні заключено договори з трьома підприємствами, які займаються благоустроєм території міста. Це комбінат комунальних підприємств, ПП «Міськдорсервіс» і парк культури і відпочинку ім. Т. Шевченка.

Комбінат комунальних підприємств попросив робочих для наведення порядку на кладовищах, квітниках та у «Зеленому господарстві». Там зайнято 12 чоловік. У ПП «Міськдорсервіс» працює 10 безробітних, вони займаються прибиранням придорожніх смуг, автобусних зупинок, дерев. У парку люди згрібають листя, ремонтують майданчики з атракціонами, спилюють гілки дерев. На цих роботах задіяні 7 осіб.

Треба зазначити, що працювати на громадських роботах можуть лише ті, хто не отримує допомогу по безробіттю, наприклад, ще не пройшло 90 діб з часу присвоєння статусу безробітного. Повну відповідальність за того, кого приймають на громадські роботи, несе підприємство, яке наймає працівника. Воно зобов’язується зробити відповідний запис у трудовій книжці, проводить відрахування у всі фонди, стежить за дотриманням правил техніки безпеки.

Певні зміни відбулися тому, що раніше людина могла відмовитися від громадських робіт і не несла за це відповідальності. Тепер якщо безробітний двічі відмовляється від пропозицій, його знімуть з обліку. Прикро, але люди часто вважають нижче своєї гідності працювати з лопатою в руках. Хоча всі говорять про кризу і безгрошів’я, а так можна отримувати певну платню. До того ж, всі працівники державних установ вже кілька років поспіль виходять у вихідні дні і безкоштовно трудяться для благоустрою міста».

Парадокс виходить. Всі стурбовані тим, що грошей отримують мало. Але у центрі зайнятості черги на виконання громадських робіт немає. Хоча це є стабільним заробітком. Мінімально за таку роботу можна отримувати 600 грн., що, погодьтеся, не мало. Не така вже й погана альтернатива безробіттю та безгрошів’ю.

Іванна Соловей

Фото

Всі хочуть жити у чистому місті, але бажаючих його прибрати – обмаль

По темі

На обліку у міськрайонному центрі зайнятості станом на 1 квітня 2009 року перебуває 1103 чоловіки. Минулого 1 квітня їх було 505. Зараз є близько 20 вакансій, тобто навантаження на одна робоче місце складає 55 чоловік. 60% безробітних отримують виплату по безробіттю.

Цитата

На громадські роботи ми не направляємо людей передпенсійного віку, тих, хто має довідку ВКК про протипоказання такої фізичної праці. Хоча підприємства радо б прийняли більшу кількість робочих рук.

Юрій Бабенко, заступник директора центру зайнятос

 
« Дороги ждут помощи   Хто бачив, поздвоніть »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)