Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Банка чи банк?

Печать E-mail
Опубликовано: 07.06.2009 г.
Позитивною рисою нашого життя сьогодні є велика кількість банків, яким можна довірити свої заощадження. Вже відходять у минуле часи, коли гроші клали в банку, все більше людей довіряють фінанси банкам. Перевага останніх у тому, що так гроші не лежатимуть мертвим грузом, а працюватимуть і «обростатимуть» процентами. Ми маємо великий вибір, куди саме віднести свої гроші. А кому все ж таки краще їх довірити? Ми зустрілися з керуючим відділення Ощадбанку Володимиром Андрусенком.  
“Через фінансову кризу люди стали менше довіряти банкам, почали масово забирати заощадження, - каже Володимир Миколайович. Але з усією відповідальністю заявляю, що це не торкнулося нашого банку. Ми не припиняли виплачувати депозити, ми видаємо кредити (під заставу майнових прав). Безумовно, тут є проблеми, іноді доводиться звертатися у суд, аби боржник розрахувався з нами. Намагаємося іти на зустріч кожному клієнту – проводимо реструктуризацію боргів, їздимо на індивідуальні бесіди, вираховуємо із зарплати. Безумовно, криза зачепила всіх. Знадобиться ще не менше року для виходу із неї. Це глобальна проблема і потрібно мобілізувати усі сили для її вирішення».  

Розповів пан Андрусенко про рівень довіри населення до державного банку: «Зараз у нас з кожним днем з’являються нові клієнти. На відміну від більшості банків у нас немає проблем із поверненням депозитних вкладів. Для зручності клієнтів працює три каси, навіть субота у банку – робочий день. Аби довести рівень довіри до Ощадбанку, наведу одну цифру: понад 50 % комунальних платежів і виплат по безробіттю здійснюється через нашу установу. По кількості пластикових карток, які видає Ощадбанк, ми теж не пасемо задніх – понад 4,5 тисячі. 4 тис. пенсіонерів також обслуговуються саме тут. У цьому році обсяги роботи у наших працівників збільшилися у два рази, часто клієнти переходять із комерційних банків до нас. Депозитний портфель Ощадбанку зріс порівняно з січнем цього року. Люди нам довіряють, свої вклади можуть забрати у будь-який момент». У Роменській філії Ощадного банку працює 96 працівників. Вони обслуговують місто Ромни, Роменський та Липоводолинський райони.  

«Останнім часом почастішали обіцянки видавати безвідсоткові кредити, - говорить пан Андрусенко. Хочу застерегти людей, що банки не можуть працювати без прибутку. Тому краще таким установам свої гроші не довіряти. Про серйозність нашого банку свідчить те, що ми не видаємо кредити неповнолітнім. Адже часто діти купують речі у кредит без відома батьків, а їм тоді треба виплачувати». Торкнулися ми під час розмови і теми повернення заощаджень з ощадкнижок. «Компенсацію зараз не виплачуємо, - пояснив Володимир Миколайович. Якщо ви ще не зареєструвалися, будь ласка приходьте і реєструйтесь. Вас занесуть у державну базу даних і щойно з’являться гроші із бюджету, ми почнемо виплати».  

Не є секретом, що за банками часто стоять впливові політичні сили. Про Ощадбанк Микола Андрусенко був категоричним і лаконічним: «Ми є представником Кабінету Міністрів і в жодні політичні ігри не граємо».  

Коли для звіту перед громадою міста приїздив заступник губернатора Володимир Сапсай, Володимир Андрусенко попросив його допомоги у розгляді питання проблемного приміщення по вул. Маяковського, 86, де міститься філіал Ощадбанку. Поясню, що відділення банку там знаходиться більше 20 років. Але кілька років тому приватне підприємство незаконно приватизувало дане приміщення і за рішенням суду банк виселили. Тому філіал «сидить на чемоданах» і розуміє, що можливо вже завтра їх «попросять звідти». Поки що ведуться переговори з приватним підприємством про розмір оренди. Але альтернативи цьому приміщенню, яке обслуговує великий мікрорайон Маяковського та Дудіна, немає. Залишається нагадати, пан Сапсай на слуханнях пообіцяв особисто допомогти з проблемою. Тут, як кажуть, без коментарів. 

Прес-досьє 

Володимир Миколайович Андрусенко. Народився у Ромнах. Починав трудову діяльність у локомотивному депо. Потім була партійна робота. У 1990-98 роках – в органах місцевої влади (спочатку був заступником міського голови, потім – міським головою). Після крісла мера він рік залишався без роботи. А з 1999 року працює в Ощадбанку.

 
« Без зарплаты   Звіт перед пустим залом »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)