Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Допекли

Печать E-mail
Опубликовано: 24.02.2009 г.
slush.jpegМинулого тижня пройшли громадські слухання з питання перегляду тарифів на послуги водопостачання та водовідведення і перевезень.
Коли підвищуються ціни, це завжди турбує і обурює людей. Так було і цього разу. Виступаючі висловлювали незгоду з підняттям цін на воду. Тому більшість виступів були емоційними і свідчили про одне – постійне подорожчання тарифів «дістало» всіх роменців.
Запитань більше за відповіді
Керівник приватного підприємства «Еліпс», яке забезпечує місто водою, Армен Агаханян, говорив, що згідно висновків інспекції по цінам тарифи повинні бути на рівні 5,06 грн. за водопостачання та 4,07 грн. за водовідведення. При чому майже половину вартості тарифу складають витрати на електроенергію і зарплату працівників. Також він запевнив, що вартість послуг була б нижчою, якби депутати підтримали пропозицію про об’єднання трьох підприємств в одне. Про те саме запевняла й економіст ПП.
Депутат від блоку Юрія Кармазина Микола Коцупій поцікавився, чому підприємство не платить за оренду землі. Пан Агаханян запевнив, що вартість земельної ділянки не входить в тариф. І якщо вони сплачуватимуть за оренду, це ляже на плечі нас з вами. Також прозвучало питання стосовно того, що підприємство зробило за свій рахунок, а не за наші кошти. Але чіткої відповіді не отримали.

Турбувало населення те, що навіть у Києві тарифи на воду нижчі за роменські, а заробітні плати – вищі. Питали про те, на що жити пенсіонеру, якщо більше половини мізерної пенсії витрачається на оплату послуг. І ще про якість води запитували. Одна з присутніх мешканок міста обурилася розміром тарифу на вивіз використаної води від будинків без централізованої каналізації – 12,21 грн.

Приватне чи комунальне?

Микола Коцупій виловив переконання, що тарифи і далі будуть підвищувати, поки послуги надаватиме приватне підприємство, а не комунальне. І пообіцяв, що депутати на наступній сесії ініціюватимуть його створення. Підтримав його представник блоку «НУНС» Андрій Жарий. І нагадав присутнім, що депутати минулого скликання надали підприємству майно в оренду аж на 15 років. І поки ще жодної копійки у бюджет нашого міста не надійшло. Інший представник цього ж блоку – Іван Хоменко – як реакцію на свій виступ отримав крики «Ганьба!». Набридло людям слухати «про все і ні про що».

«Ганьба!» була і Сергію Гаврасю. Таким чином присутні висловили незгоду з тим, що у всіх наших бідах – підвищення цін, замороження зарплат і пенсій – винний, виявляється, Міжнародний валютний фонд.

Було на слуханнях зроблено декілька сенсаційних викриттів. Наприклад, що насправді працівники «Еліпсу» отримують меншу платню за ту, що закладена в тарифі. Представник водоканалу розповів, що деякі депутати, виступаючи на захист народу, самі боргують за спожиту воду солідні суми. Економіст «Еліпсу» Тетяна Момот встигла підрахувати, що якщо послуги надаватиме комунальне підприємство, така зміна коштуватиме громаді близько мільйона гривень. Хоча не зрозуміло, чим вона керувалася у підрахунках. І попередила: «Якщо нові тарифи не підтримають, ми виставимо громаді рахунок на перекриття наших витрат». Тепер над цим питанням працюватимуть депутати. Вони і вирішать, яким саме буде тариф на воду.

Ми прийшли, а вас нема

Наступним питанням були перевезення. Голова асоціації перевізників Віктор Проценко пояснив, що підвищення цін за проїзд до 1,50 грн. і 0,75 грн. за пільговий обумовлені подорожчанням газу на 45%. Представник відділу економіки Ярослав Панченко сказав, що економічно обґрунтованими будуть ціни на рівні 1,25 грн. і 0,75 грн. І попередив про звернення до антимонопольного комітету з приводу зловживання монополістом по забезпеченню автобусів газом «Агротехсервіс»: вони самовільно підняли ціну з 3,30 грн. до 3,84.

У присутніх було багато питань щодо якості автобусів, які курсують містом. Обурювались тим, що деякі перевізники підвищують вартість проїзду до 2 грн. Але всі питання залишились риторичними – від перевізників на слуханнях не було жодного представника. Ось так «сумлінно» вони ставляться до питання, яке стосується їх безпосередньо.

Іванна Соловей

По темі

Громадські слухання проходили у будинку культури. Раніше зібрання відбувалися у міськвиконкомі, і не могли вмістити всіх бажаючих долучитися до обговорення. Цього разу головуючий Володимир Таран нарахував 312 присутніх – майже повний зал. Дещо здивувала пасивність міського керівництва. Мер міста Павло Помаран у кінці зібрання пообіцяв забезпечити нормальний рівень послуг і зазначив, що форма власності – не головне. Важлива якість наданих послуг.
 
"Данкор Ромны"
 
« Река Сула   Згадати все »

Вход на сайт

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)