Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Прокуратура звітує

Прокуратура звітує

Печать E-mail
Опубликовано: 29.01.2009 г.
Минулого року поменшала кількість звернень до прокуратури. Як розповіла нашій газеті помічник прокурора Світлана Думал, протягом 2008 року на особистому прийомі в прокуратурі прийнято 331 громадянина. Останнім часом практикується прийом громадян за місцем роботи та за місцем проживання. Так прокурор Олексій Винник протягом року провів прийоми громадян за місцем проживання (Глинська сільська рада) та за місцем роботи (ВАТ «Роменський завод Тракторозапчастина»). Порівнюючи кількість звернень за 2008 і 2007 роки, є тенденція до зменшення їх кількості.

 Наприклад, у 2007 році вирішено 454 справи (81% від усіх розглянутих), а у минулому – 380 (77% від розглянутих), тобто на 16% менше. На запитання про причини надходження скарг до прокуратури, Світлана Михайлівна відзначає неналежний розгляд скарг іншими установами та організаціями. Протягом 2008 року вирішено 250 звернень з питань нагляду за додержанням і застосуванням законів, що на 41 або на 14 % менше, ніж у 2007 році. Часто надходять звернення про неналежні оплату та охорону праці, соціальний захист пільгових категорій та права неповнолітніх.

За минулий рік надійшло 55 звернень щодо дій та рішень органів дізнання МВС та 37 скарг на дій слідчих, 2 з них були задоволені. Щоправда лише 40% скарг були обґрунтовані. На дії та рішення слідчих прокуратури вирішено 3 скарги, що на 4 менше, ніж у 2007 році. У своїх зверненнях громадяни безпідставно скаржилися на постанови слідчих про порушення кримінальної справи, про відмову в порушенні та закриття кримінальної справи. Мали місце факти поверхового вирішення та безпідставного відхилення обґрунтованих скарг, що змушує громадян звертатися з повторними скаргами до апарату прокуратури Сумської області. Як підсумок, Світлана Думал об’єктивно зазначила, що поряд з поліпшенням стану справ у прокуратурі, мали місце і певні недоліки. Тому працівникам органу правового захисту ще є над чим працювати і вдосконалюватися. Щодо основних галузей надходження звернень, то це в основному нагляд за додержанням конституційних прав і свобод, про економічні відносини, охорону довкілля, питання слідства і дізнання, питання законності постанов суду у справах про адміністративні правопорушення та додержання законодавства при виконанні рішень судів.

По темі

Мовою цифр

Кількість звернень щодо дотримання конституційних прав і свобод за два останні роки зменшилась із 154 до 113, тобто на 30%. Про економічні відносини – з 74 до 72, про питання слідства і дізнання – зі 136 до 111. з питань законності постанов суду у справах про адміністративні правопорушення – з 16 до 8. Загальна кількість скарг у 2008 році зменшилась на 16%.

Іванна Соловей

"Данкор Ромны"

 
« Благоустрій для інвалідів   Недитячі розборки »

Вход на сайт

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)