Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Чи буде повінь?

Чи буде повінь?

Печать E-mail
Опубликовано: 26.02.2009 г.
Цієї зими випало багато снігу, хоча попередні роки були не такі щедрі на зимові опади.
Кожного року початок весни супроводжується ризиком настання повені. У Ромнах є кілька районів, котрі часто потерпають від сусідства з річкою. Вулиці Селенка, Крупської і Артема щороку перетворюються на Венецію в мініатюрі. Хоча на відміну від італійців така схожість жителів цих вулиць аж ніяк не радує. Специфіка роменського рельєфу полягає в тому, що центральна частина міста знаходиться на підвищенні, а околиці – майже на 40 метрів нижче. Через це над тою частиною міста, яка лежить у низині, є доволі реальна загроза підтоплення.

Людмила Хоменко, начальник метеостанції

У цьому році маємо відносно позитивну ситуацію з показниками опадів. Наприклад, річна норма багаторічних спостережень становить 628 мм. Минулого року вона склала 673,5 мм, у 2007 – 536 мм. За цьогорічний січень випало 50,7 мм при нормі 48 мм. На лютий ми прогнозуємо 33 мм опадів (норма 30мм). Щодо можливості підтоплень, то на даний момент жодних небезпек не очікуємо. Грунт уже відтанув і волога пішла у землю, а не в річки. Якщо найближчим часом не буде снігу і дощу, то цьогорічну весну ми переживемо без значних підтоплень. Рівень річки Сула складає 225 см, Роменки – 158 см. Середній багаторічний показник складає 380 см, початок небезпечного - 385. Тому на даний час вода не загрожує. До того ж, сніг розтанув у лютому, а підтоплення в основному фіксують у березні. Та й дощ у цьому дуже допоміг і сніг розтанув досить швидко, не встигнувши принести особливих проблем.
Володимир Кишун, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення
За всіма прогнозами цей рік буде спокійним і паводку ми не очікуємо. Так само було і минулого року. Хоча 12 будинків по вулиці Селенка у 2008 постраждали. Тоді через аварійність мосту у підвалах і погребах людей стояла вода, довелося її відкачувати. Часто залучаємо до цього Роменський спецзагін МНС.

Іванна Соловей

Врізка-цифра

24 сімї, які мешкають по вул. Горького, 50 потребують переселення через загрозу підтоплення їх житла. Але поки щовесни вони можуть сподіватися тільки на милість погоди.
 
« Пасивні курці стають активнішими   Операція «Обгін» »

Вход на сайт

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)