Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

Главная >> Информация >> Новости >> Пасивні курці стають активнішими

Пасивні курці стають активнішими

Печать E-mail
Опубликовано: 26.02.2009 г.
kr_stil.jpegЧи вступить в силу закон про заборону паління у громадських місцях?

Круглий стіл на цю тему пройшов у міськвиконкомі. Представники громадських організацій, психологи шкіл та представники міського керівництва ділилися думками з приводу ущемлення їх прав як людей, які не бажають задимлювати свій організм чадним димом. Адже доведено, що шкода від вдихання тютюнового диму псує здоров’я не менше за саме куріння. Проект «Формування реалізації політики контролю над тютюном на Сумщині» фінансується мером Нью-Йорку Майклом Блумбергом. В рамках проекту презентували прилад вимірювання рівня тютюнового чаду у повітрі. Координатор проекту Ігор Рекун розповів: «Це єдиний прилад на Україні. Він мандрує містами і показує наскільки задимлене повітря у закритих приміщеннях».
Керівник молодіжної організації «Новий світ» Вікторія Мурич висунула ініціативу, аби депутати міської ради прийняли рішення про заборону паління у громадських місцях. І в разі його недотримання куріїв будуть штрафувати. «Досвід інших країн показує, що така заборона допомагає скоротити кількість курців на 5 -10%. Завдання кожного – не бути байдужим. Якщо ми не займемося цією проблемою, то вона займеться нами», - зазначила Вікторія Мурич.

Дана проблема має таку специфіку: формально закон про заборону паління у громадських місцях є. Але ним нехтують. Ігор Рекун розповів, що під час засідання сесії обласної ради активісти протитютюнового рух вивісили у туалеті плакат з попередженням про заборону паління у людних місцях. Але жоден обранець не загасив свою цигарку, а і далі спокійно продовжував псувати своє здоров’я. А якщо закони зневажають їх творці, то що вже говорити про решту людей? Гостро постає питання підвищення акцизного збору за сигарети. Пачка цигарок коштує від 4 грн., тому їх купівля не так відчутно вдаряє по гаманцю, як, наприклад, у Польщі. Там сигарети коштують у 6 разів дорожче за українські.

На зустрічі презентували результати опитування громадської думки. Згідно з ним, 63% курців і 85% тих, хто не палить, висловлюють згоду з забороною куріння у громадських місцях. Зараз у світі щороку помирає 5 млн. людей від хвороб, викликаних палінням. Якщо найближчим часом не активізувати боротьбу з тютюном, до 2030 року ця цифра збільшиться удвічі.

Іванна Соловей

Фото

1 Красномовно. Дивіться, курці, у що ви можете перетворитися.

2 Ігор Рекун і Вікторія Мурич демонструють диво-прилад.

Врізка-цифра

4000 шкідливих речовин є у цигарковому димі.

По темі

Ірландія – перша країна, яка заборонила куріння у громадських місцях. Це було у 2004 році. Відтоді рівень канцерогенів у повітрі зменшився на 80%. Згодом до Ірландії приєдналися Бельгія, Данія, Швеція, Італія, Іспанія.
 
« За все доводиться платити   Чи буде повінь? »

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)