Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

 

Pівень безробіття

Печать E-mail
Опубликовано: 14.08.2009 г.
riv.jpgЗараз нікого не здивуєш звісткою про те, що людина є безробітною. Особливо у часи кризи, коли всі почали економити на всьому, в тому числі і на штаті працівників. Тішить принаймні те, що останнім часом кількість безробітних стабілізувалася і припинала зростати, як це було на початку року. Які перспективи з працевлаштуванням мають ті, хто стоїть на обліку в центрі зайнятості? І які вакансії користуються попитом на Роменському ринку праці? 
Директор міськрайонного центру зайнятості Ольга Северин розповіла про ситуацію з рівнем безробіття у Ромнах та Роменському районі: «Станом на 7 серпня у центрі зайнятості перебуває 1468 безробітних, з них 626 є жителями сіл, 842 – міста, - каже Ольга Григорівна. Вперше за багато років кількість безробітних у місті перевищує відповідну цифру серед селян. Порівняла вона ці показники з минулим роком. У 2008 році загальна кількість безробітних складала 1452, з них 884 – у районі, 568 – у місті. Однак зростання рівня безробітних не спостерігається. Спалах безробіття фіксували у січні-лютому цього року, зараз ситуація стабілізувалася. Найчастіше вакантними є місця продавця продовольчих товарів, водія, слюсарі та інші робітничі спеціальності.  
Окрім направлення на вакантні місця пропонують також і громадські роботи. Такі послуги надають у «Комбінаті комунальних послуг», міському парку культури і дозвілля, ПП «Міськдорсервіс», територіальному центрі по обслуговуванню інвалідів, непрацездатних та одиноких осіб. Щодо району, то тут направляють на роботи у сільські ради. 
Ситуація із забезпеченням роботою інвалідів виглядає не надто радісно. Зараз на обліку знаходиться 28 осіб з обмеженими можливостями, і є лише дві вакансії. За сім місяців працевлаштували 8 інвалідів. Часто їм пропонують не таку вже й легку роботу – прибиральників, сторожів, однак роботодавці не створюють належних умов. Крім того, найчастіше їм дають навантаження не на повну ставку, а її частину. Відповідно, і зарплату вони матимуть мізерну.  

Зараз діє вимога по наданню роботи інвалідам, кількість яких повинна складати 4 відсотки від загального числа працюючих на підприємстві. Якщо їх менше, то керівник повинен сплатити штраф у розмірі річної зарплати. Вони подають нам заявку на вакансію для інваліда, але згідно нового законодавства підприємство повинно самостійно забезпечувати свій штат особами з обмеженими можливостями. Треба створити робоче місце, облаштувати його всім необхідним, атестувати. На жаль, для деяких організацій простішим є сплата штрафу. Ми проводимо семінари з підприємцями, де пояснюємо права всіх сторін, намагаємося вплинути на цю ситуацію.  

Приємно відмітити, що відновили роботу великі підприємства нашого міста – ВАТ «Завод «Тракторозапчастина» і ЗАТ «СБК» . Раніше у них був деякий спад темпів виробництва, а зараз вони повертають на роботу своїх спеціалістів, котрі раніше стояли у нас на обліку. Єдиним проблемним залишається філія ДБУ-29.  

Кількість безробітних варіюється залежно від сезону. Наприклад, з початком осені і опалювального сезону з’явиться робота в операторів котелень. Зате стануть на облік працівники сільського господарства», - підсумувала Ольга Северин.  

Статистика безробіття 

Зараз на обліку в центрі зайнятості перебуває 1468 осіб. У 2008 їх було 1452. 70% безробітних – жінки. На таку кількість безробітних пропонується 35-40 вакансій, тобто навантаження на одне робоче місце складає близько 40 чоловік на одне місце. Щодо категорій, які найчастіше шукають роботу, то в основному це особи передпенсійного віку – 223. Багато є також жінок, які мають дітей віком до 6 років – 93. Молодь не надто поспішає ставати на облік до центру зайнятості: зараз випускників шкіл та вищих учбових закладів різних рівнів акредитації 40 осіб. 2 чоловік прийшли до центру зайнятості після проходження строкової військової служби. 30 безробітних є інвалідами. Їм пропонується лише 2 вакансії. Хоча треба відмітити, що далеко не всі люди, котрі втратили роботу, стають на облік у ЦЗ. Але це вже справа кожної людини особисто.  

Тетяна Івасин
 
« Трагедия на дороге   Божі комахи »

Погода в Ромнах


Принцип

Опросы г. Ромны

Лучшее заведение:

Курс валют

10  RUB (643) 5.0813 0.0122
100  EUR (978) 3504.2100 -3.0421
100  USD (840) 2865.2576 8.4912
Обновление: 2018-01-17

Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!

Большая просьба ко всем не равнодушным помогать Администратору в наполнении сайта. Будут приниматься новости г. Ромны, инфо, а также фотографии с видом города. Обсудить это объявление можно здесь. Со своей стороны Администратор будет прикладывать максимум усилий для развития проекта. В ближайшем будущем планируется запуск нескольких интерактивных конкурсов. Связатся с Администратором можно через систему личных сообщений форума, только для зарегистрированых пользователей.

Вход на сайт

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)