Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

 

Що читає сучасна молодь?

Печать E-mail
Опубликовано: 25.12.2009 г.
molod.jpgЗа статистичними даними, основний мотив звернення молоді до бібліотеки - за вимогами навчальних програм, він становить 53%; як потреба душі - 33%.

    Книжки –  величезне багатство. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Читаючи, людина підвищує інтелект, збагачує досвід. Книга – джерело знань для школяра, студента, кожної людини. Але на сьогоднішній день, на жаль, молодь не дуже часто звертається до книг. А ті, які користуються, то лише з метою виконання домашніх завдань.
За словами Людмили Кубатко, працівника юнацького відділу
Роменської центральної міської бібліотеки для дорослих ім. Б.Д.Антоненка-Давидовича, найчастіше бібліотеку відвідує молодь, віком від 13 до 17 років, тобто школярі, студенти. Переважно запитують підручники, книги, художню літературу, що стосується навчальної програми. Також цікавляться сучасною літературою, творами  Любка Дереша, Андрія Жадана тощо. В поле зору молоді потрапляють і журнали, такі як «Юна леді», «Наталі», «Молоко». Як зазначає Людмила Кубатко, сьогодні, порівняно з минулими роками, молодь рідше відвідує бібліотеку, і це насамперед пояснюється розвитком комп’ютерних технологій, мережі Інтернет. Крім того, бібліотеки погано фінансуються, мало поповнюються, і це також впливає на частоту відвідування. Цікавим є те, що дівчата активніше відвідують бібліотеку, ніж юнаки. Досить активною аудиторією є студентки Роменського ВПУ.
Запитаємо у молоді міста Ромни – А що вони читають сьогодні? Чи взагалі звертаються до бібліотек?
Юлія, школярка, 14 років: Я не дуже часто ходжу до бібліотеки, лише щоб взяти книги за навчальною програмою – художню українську та зарубіжну літературу. А журнали та газети купую в спеціальних точках продажу для преси.
Максим, студент СНАУ, 16 років: Звертаюся до бібліотеки лише у разі необхідності – написати реферат, контрольну та курсову роботу, прочитати заданий твір. Як на мене, краще послухати музику, подивитися ТВ, поспілкуватися з друзями, пограти в комп’ютерні ігри, аніж нудьгувати за прочитанням якоїсь книги.
Антон, студент Роменського ВПУ, 16 років: Я дуже рідко читаю книги. В основному газети, журнали, і то не завжди. А щодо виконання домашніх завдань, то я користуюся глобальною мережею Інтернет. У ній є все, що потрібно. Знайшов реферат на задану тему, скачав, і все домашнє завдання. Легко й просто.
Марина, школярка, 15 років: Я дуже люблю читати і не тільки те, що передбачає навчальна програма. Вважаю, потрібно розвиватися духовно, і в цьому людині допомагає книга. Полюбляю читати класику, хоча нещодавно почала захоплюватися сучасною українською літературою – творами Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Марії Матіос, Ірени Карпи, Ірен Роздобудько, Любка Дереша.
Як бачимо з відповідей опитуваних, сьогодні розвиток мережі Інтернет дуже вплинув на сучасну молодь. Інформаційні послуги, що надаються мережею, можуть задовольнити потреби користувачів з будь-якого питання. Крім того, сучасні підлітки годинами сидять за комп’ютерними іграми, які дуже впливають на їх психіку. В результаті відвідування бібліотеки відкладається на задній план, а книга перестає бути одним з найбільших чудес, створених людиною.

Тетяна Василенко
 
« Бар’єр між злетом та падінням   Новости спорта »

Погода в Ромнах


Принцип

Опросы г. Ромны

Лучшее заведение:

Курс валют

10  RUB (643) 4.5161 0.0607
100  EUR (978) 3130.8221 26.4648
100  USD (840) 2664.7562 15.5351
Обновление: 2017-11-23

Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!

Большая просьба ко всем не равнодушным помогать Администратору в наполнении сайта. Будут приниматься новости г. Ромны, инфо, а также фотографии с видом города. Обсудить это объявление можно здесь. Со своей стороны Администратор будет прикладывать максимум усилий для развития проекта. В ближайшем будущем планируется запуск нескольких интерактивных конкурсов. Связатся с Администратором можно через систему личных сообщений форума, только для зарегистрированых пользователей.

Вход на сайт

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)