Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

 

Бар’єр між злетом та падінням

Печать E-mail
Опубликовано: 25.12.2009 г.
Деякі вважають, що накладають на себе руки психічно хворі люди, але досліди показують, що 80 – 85% самогубців були цілком здоровими.

Сумська область протягом кількох років тримає сумну першість по кількості суїцидів. Серед областей, за даними Державного комітету статистики в цій області найвищі показники - відповідно 37,7 самогубства на 100 000 населення.
Все більше охочих звести рахунки з життям і в місті Ромни -  тут рідкісний тиждень обходиться без самогубства. 19 листопада 2009 року з вулиці Чкалова в приймальне відділення ЦРЛ була доправлена 30-літня жінка, яка намагалася покінчити життя самогубством за допомогою великої кількості прийнятих нею медикаментів. 21 листопада 2009 року 45-літній чоловік, проживавший по вулиці Сумській, вирішив пітти з цього світу, вскривши вени на лівому передпліччі. І це лише нещодавні випадки намагання здійснити самогубство, зареєстровані в місті Ромни.
Серед людей, що закінчують життя по своїй волі найрізноманітніші верстви населення. Це може бути і пенсіонер, і молода людина, багата чи бідна, освічена чи ні. До речі, за статистичними даними кількість самогубств серед чоловіків у віці від 25 до 59 років в середньому в 5,1 рази вище за кількість добровільних смертей серед жінок.
То чому ж в наш час все більше й більше людей вважають за краще піти в інший світ, замість насолоджуватися життям – радіти, страждати, працювати, з року в рік святкувати день народження, любити своїх близьких та рідних тощо.
Старше покоління належить до суціїдального ризику. Це пояснюється тим, що старі люди хворіють, вони самотні, відчувають спадок життєвих сил і відсутність радісних надій на краще. Навіть, незважаючи на сурові установки церкви, старикам іноді надають право вирішити свою долю, сказати «да» чи «ні» своєму життю. Діти похилих людей займаються своїми справами, мають свою сім’ю, і вже менше звертають увагу на стареньких та немічних батьків. Але ж увага, любов та небайдужість – це те, що їм потрібно в останні роки свого життя.
Люди середнього віку в основному кінчають життям із-за проблем з роботою. Сьогодні в умовах світової економічної кризи ризик скоєння людьми самогубства посилюється. Безробіття, страх перед тим, що ти наступний в списку звільнених, тривога про заробітну плату, конфлікти з керівництвом – все це призводить до неприємних думок про суїцид.
Молодь має інші причини для скоєння самогубства. Небезпечна проблема - стосунки з протилежною статтю. В ситуації відносин з подругою чи другом є найбільш поширей тип - «я не можу жити без тебе», коли будь-які неприхильності, зрада, сприймається як непоправна втрата, позбавляючи значення подальше життя. Це є найбільш імпульсивні, неусвідомлювані наміри позбавити себе життя.
«Як уберегти дитину від проблем? Як її врятувати від скоєння суїциду?» Досить часто такі, зовсім не риторичні, запитання постають перед батьками, коли виявляється, що син або донька намагалися скоїти самогубство. А до цього наче все було гаразд... Ось, наприклад,  трагічна історія шістнадцятирічного хлопця, мешканця міста Ромни, який збився з життєвого шляху. Станіслав(імя вигадане, хлопець побажав залишитися невідомим) ріс гарним, здоровим, розумним хлопцем, добре вчився в школі, завжди допомагав вдома, ходив у спортивну секцію. Але в останні півроку його наче підмінили: став гірше вчитися, почав прогулювати заняття, покинув спорт. Характер став знервований. І одного разу батьки, повертаючись з роботи, врятували свого сина від скоєння самогубства. Він намагався порізати собі вени. Що сталося? Чому? Виявилося, що Станіслав зустрічався з вродливою та популярною дівчиною зі своєї школи, але вона покинула його заради іншого……
Деякі вважають, що накладають на себе руки психічно хворі люди, але досліди показують, що 80 – 85% самогубців були цілком здоровими. Так, ми живемо, спілкуємося з різними людьми, і ось в один із днів дізнаємося про їхній вчинок. Задумуємося – що саме наштовхнуло їх на це, які ж причини? Але, як бачимо, причин може бути безліч, найрізноманітніших. І навіть, найдрібніша сварка може вплинути на відчуття, думки, вчинки.
Звичайно, якщо людина твердо вирішила піти з життя, її ніхто не зупинить, вона  має право розпоряджатися ним так, як захоче. І все ж це життя дано лише раз, іншого такого вже не буде!

Тетяна Василенко
 
« Ромни в полоні наркотиків   Що читає сучасна молодь? »

Погода в Ромнах


Принцип

Опросы г. Ромны

Лучшее заведение:

Курс валют

Данные временно недоступны

Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!

Большая просьба ко всем не равнодушным помогать Администратору в наполнении сайта. Будут приниматься новости г. Ромны, инфо, а также фотографии с видом города. Обсудить это объявление можно здесь. Со своей стороны Администратор будет прикладывать максимум усилий для развития проекта. В ближайшем будущем планируется запуск нескольких интерактивных конкурсов. Связатся с Администратором можно через систему личных сообщений форума, только для зарегистрированых пользователей.

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)