Ромны, Ромен, Ромни

  • -
  • =
  • +
  • default color
  • red color
  • green color
Роменский герб

 

 

 

 

 

Ромны

 

 

Неочікувані морози

Печать E-mail
Опубликовано: 25.12.2009 г.
Мешканці міста Ромни були так заклопотані підготовкою до зимових свят та захворюваністю на грип, що навіть, не очікували настання лютих морозів. За останній тиждень в місті позначка термометру досягла 24 градусів. Крім того, сильний холодний вітер ускладнив ситуацію. Кількість людей на вулицях зменшилася, а деякі мами у зв’язку з похолоданням вирішили не водити своїх дітей до школи та дитячих садків. Ті відчайдушні мешканці міста, що інколи з’являються на вулицях, закутані з голови до ніг, але все одно потерпають від холоду. Порадувало роменців тільки те, що Новий рік вони будуть зустрічати з снігом, а от від морозів хотілося б спекатися.
Найгірше виявилося тим, хто працює на ринках та в кіосках. За словами продавців Роменського центрального ринку, ніщо не спасає від холоду. Валянки, теплі рукавиці, ватяні штани та рюмка алкоголю допомагають лише на деякий час. В результаті, мороз пронизує до кісток, а сильний вітер зносить з місця.
Важко виявилося і завзятим рибакам. Вони, не зважаючи на використання своїх методів запобігання переохолодження - спеціальні теплі рибацькі чоботи, хімзахист поверх взуття, на плечах - теплі кожухи та куртки з капюшонами, також потерпають від морозу.  Рибалка Анатолій Миколайович говорить, що в таку погоду улови зменшуються. Вся риба стає млявою, менш активно рухається, і тому ловити її важче. Із-за холодів риба залягає на дно і чекає зміни погодних умов.
В такі холодні дні, медики рекомендують скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю. Радять не вдягати тісний одяг та взуття, оскільки це сприяє зменшенню кровообігу і швидкому замерзанню. Всупереч поширеній у народі думці, вживання алкоголю сприяє розширенню судин і призводить до втрати тепла, що, у свою чергу, викликає швидке замерзання, тож спиртні напої зовсім не допоможуть в такій ситуації. Також сприяють обмороженню кінцівок і обличчя косметичні зволожуючі креми, тому «прекрасна половина людства» повинна попіклуватися про свій захист наперед.
При виявленні ознак обмороження необхідно відразу помістити людину у тепле приміщення та провести масаж кінцівок. Не слід зігрівати кінцівки на опалювальних батареях та за допомогою гарячої чи теплої води, адже перепади температури погіршують стан. Можна відігрівати потерпілого за допомогою теплого повітря, застосовуючи при  цьому фен та інші нагрівальні прилади. При пошкодженні шкіри, на обморожені місця необхідно накласти ватяно-марлеву або шерстяну пов'язку та транспортувати потерпілого до лікарні.

Тетяна ВАСИЛЕНКО
 
« Впав сніг на голову…   День пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій 1932-1933 років »

Погода в Ромнах


Принцип

Опросы г. Ромны

Лучшее заведение:

Курс валют

10  RUB (643) 4.6920 0.0231
100  EUR (978) 3262.5955 15.8803
100  USD (840) 2763.5063 22.5057
Обновление: 2017-12-18

Уважаемые посетители сайта romen.org.ua, а в особенности роменчане!

Большая просьба ко всем не равнодушным помогать Администратору в наполнении сайта. Будут приниматься новости г. Ромны, инфо, а также фотографии с видом города. Обсудить это объявление можно здесь. Со своей стороны Администратор будет прикладывать максимум усилий для развития проекта. В ближайшем будущем планируется запуск нескольких интерактивных конкурсов. Связатся с Администратором можно через систему личных сообщений форума, только для зарегистрированых пользователей.

Вход на сайт

Последее на форуме:

(для зарегистрированных)